Volná energie

Diskusní prostor od všech a pro všechny.

Volná energie

Příspěvekod suenee » 20.03.2020, 11:02:33

Vlákno určené pro aktivní zájemce o Volnou energii. Pro ty co chtějí opravdu něco změnit.
suenee
Administrátor

Re: Volná energie

Příspěvekod MartinHorus » 20.03.2020, 19:11:36

Pokud se zde najde někdo rozumný, rád s ním zde proberu pohon volné energie viz vlákno " pohon Vesmírných plavidel "
V šuplíku je princip pohonné jednotky dodaný druhou stranou, který je standardně používán.
" Vědomosti jsou Měnou ve Vesmíru "
MartinHorus

Příspěvekod Standa » 21.03.2020, 21:00:57

Jestli bude k dispozici nějaký prototyp, rád pomůžu s testováním. Zjišťovat, jestli něco opravdu funguje a jaké to má vlastnosti, toť pravá pokroutka pro mysl skeptikovu. :-)
-----
Co se týče samotného tématu:
V první řadě by to chtělo vymezit, co to ta "volná energie" vlastně je a co ne.
Ve druhé řadě bychom se měli zkusit dohodnout, od jaké hustoty nás bude ta volná energie zajímat. Kolem nás je spousta forem energie, ale některé mají tak malou hustotu, že získání hrnku teplého čaje by vyžadovalo celodení práci stroje velikosti města.
A třetím problémem k řešení je, co se zbytkovým teplem, na které se nakonec téměř každá energie přemění.
Standa

Příspěvekod OKO » 21.03.2020, 23:44:19

Volná energie je pleonazmus (viz. chudá služka). Například v pytli odpadků standardní velikosti je dost energie ke srovnání města velikosti Prahy se zemí (spíš víc). Někdo by tedy pytel odpadků klidně a správně mohl nazvat volnou energií :-)
Vše okolo nás je jen energie v nějaké formě a její suma je +- konstantní. Problém je v přeměně jedné formy na jinou formu (kterou zrovna potřebujeme).
Takže o čem se tu budeme bavit? O tom, že existuje nějaký konkrétní efektivnější způsob, jak například pytel odpadků přeměnit na elektřinu nebo o nějakém zázračném zdroji "nově příchozí" energie, kterou lze lusknutím prstu převést na libovolnou formu a tu přidat do našeho systému?
OKO
OKO

Příspěvekod MartinHorus » 13.04.2020, 13:21:39

Standu chválím za přístup.
Olda je čím dál tím horší...

Podívejte se na tuto kompilaci https://www.youtube.com/watch?v=EBeUqyoz3zc
Jestli bude vaše mysl rozpolcena, nedivte se, zařízení používá temná vláda.
Nicméně princip pohonu je ve své podstatě velice jednoduchý, jen se musí umět vnímat to co vidět není.
Používají ho naši temňáci již desítky let, mimozemšťané zřejmě miliony.
" Vědomosti jsou Měnou ve Vesmíru "
MartinHorus

Příspěvekod OKO » 15.04.2020, 21:01:51

"Zřejmě" :-)
Já tedy musím říci, že jakmile vidím/slyším "dramaturgii", hned mne jímají různá podezření. Problém dnešní doby je naše vyspělost, kdy už například ani video nemůže být bráno jako důkaz, protože většina dnešních puberťáků má ve svém pokojíčku dostatečnou technologii k vyrobení přesvědčivého fake.
Jako důkaz bych osobně bral přelet mimozemské lodě s Martinovými mimozemskými kamarády, nad panelákem, kde bydlím, jak Martin mnohokráte sliboval. Zatím se nic takového bohužel nestalo (prý si to málo přeji a málo věřím...:-)).
"Bohužel" říkám proto, protože nic by mne nepotěšilo více, než si potvrdit, že nejsme sami, a že jsou to kamarádi, co to s námi myslí dobře (doufám, že ne Dobře).

Nicméně zde by se asi mělo řešit téma jakési "volné" energie, tak bych uvítal odpovědi na mé otázky.
OKO
OKO

Příspěvekod OKO » 20.04.2020, 22:57:41

Dobrá, zkusím tedy definovat "volnou energii" jak dává smysl mě. Podle mne by to měla být schopnost přeměnit nějaký objem energie v libovolné formě do nově požadované formy za pomoci vložení řádově menšího množství energie než je přeměňovaný objem energie.
Něco jako škrtnout malou, ale správnou, sirkou u sudu se střelným prachem.
I když si intuitivně myslím, že něco takového by mělo být možné, nemyslím si, že bych mohl na poli bádání v tomto směru nějak pomoci.
OKO
OKO

Příspěvekod Standa » 21.04.2020, 21:04:59

OKO píše:Dobrá, zkusím tedy definovat "volnou energii" jak dává smysl mě. Podle mne by to měla být schopnost přeměnit nějaký objem energie v libovolné formě do nově požadované formy za pomoci vložení řádově menšího množství energie než je přeměňovaný objem energie.

Téhle definici vyhovují všechny dnes využívané průmyslové zdroje energie.
Například na vytěžení, přepravu a zpracování uhlí se spotřebuje zhruba desetina (neboli řádově méně) elektřiny, než se jeho spálením získá.
Myslím si ale, že tohle nejspíš volnou energií myšleno není.
Standa

Příspěvekod OKO » 22.04.2020, 07:49:34

Standa píše:
OKO píše:Dobrá, zkusím tedy definovat "volnou energii" jak dává smysl mě. Podle mne by to měla být schopnost přeměnit nějaký objem energie v libovolné formě do nově požadované formy za pomoci vložení řádově menšího množství energie než je přeměňovaný objem energie.

Téhle definici vyhovují všechny dnes využívané průmyslové zdroje energie.
Například na vytěžení, přepravu a zpracování uhlí se spotřebuje zhruba desetina (neboli řádově méně) elektřiny, než se jeho spálením získá.
Myslím si ale, že tohle nejspíš volnou energií myšleno není.

V té definici je klíčové "objem energie v libovolné formě do nově požadované formy", tedy například popel ze spáleného uhlí na elektrickou energii.
OKO
OKO

Příspěvekod Standa » 22.04.2020, 12:33:51

OKO píše:V té definici je klíčové "objem energie v libovolné formě do nově požadované formy", tedy například popel ze spáleného uhlí na elektrickou energii.

O popelu ze severočeského uhlí se vážně uvažuje jako o zdroji paliva pro jaderné elektrárny. Jen je prozatím levnější nakoupit surový uran z Ghany, Kanady nebo Austrálie. Takže i vámi uvedený příklad vyhovuje tomu, co se dnes v energetice běžně dělá.
Standa

Další

Zpět na Otevřený Vesmír