Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Diskusní prostor od všech a pro všechny.

Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod suenee » 06.12.2015, 23:18:39

Protože jde o dlouhý komentář, přetáhl jsem jej od článku rovnou do diskuse.
Liborec píše:Tento článek je naprostým nesmyslem, konec konců jako celý tento web. Chemie není nic špatného. Můžeme díky ní vyrábět např. účinné léky, nebo lehké a pevné materiáli, které pak využíváme v běžném životě. Váš web je například uložen na serveru, který by bez chemie těžko mohl být vyroben. Jak tedy můžete kritizovat chemii, když díky ní máte možnost presentovat vaše nesmyslné názory na interetu? Je pravda, že chemický průmysl a průmysl obecně znečišťuje životní prostředí. To se ale dá díky ekologické politice eliminovat na minimum. Skandinávské země jsou toho zářným příkladem. Když ještě nebyla průmyslově čištěna voda, každý čtvrtý evropan umíral na břišní tyfus. Díky chloru a důkladné pískové filtraci se nemusíme bát, že bychom z pití vody dostali nějakou nemoc, natož vážnou nemoc. Chloru je ve vodě jen malé množství, které je pro lidské zdraví naprosto neškodné. Více na stránkách http://www.sysifos.cz/ v přednášce o očkování. A co se týče chemikálií v lécích, tak díky moderní medicíně se za posledních 20 let prodloužil lidský život v průměru o 6 let. To je fakt, nikoli žádná nesmyslná úvaha. Škodlivost záření z mobilních telefonů nebyla prokázána ani škodlivost počítačových sítí. Hodně se v této souvislosti používá pojem elektrosmog, což je úplný nesmysl. Každý, kdo má alespoň nějaké znalosti z fyziky si dokáže odvodit, že se jedná o nesmysl. Vice na: http://www.sysifos.cz/index.php?id=slov ... lektrosmog

nebo článek "Elektrosmog" jako evergreen:

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypi ... 1434471620

 

Konspirační teorie Chemtrails je totální nesmysl. O tom, co to je více v článku

Racionálně o Chemtrails na stránkách Sysifosu:

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypi ... 1351718718

V západních vyspělých zemích jsou potraviny velmi kvalitní. Například běžné potraviny v Rakousku jsou na úrovni našich biopotravin. Ve Francii zas jedí hodně ryby a mají oproti naším zvyklostem podle mého názoru lepší návyky stravování. Nebylo prokázáno žádnou studii, že by chemikálie v potravinách jako např. takzvaná "éčka" byla zdraví škodlivá. Vyšla např. kniha od A.Srunecká, J. Patočka Doba jedová. Podle vědců ze spolku Sysifos je tato kniha jen strašákem, protože paní Strunecká vidí jedy úplně ve všem. Více na:

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypi ... 1329171430

Dnes máme obchody plné ovoce a zeleniny všech možných druhů, které jsou dostupné každému.I v našich obchodech je dostatek nejrůznějších kvalitních potravin. Myslím si že zdraví mnohem více škodí vysedávání v zakouřených restauraccíh a pití alkoholu, než chemie z potravin. Pokud jsou lidé ve stresu v zaměstnání, pak vždy mají možnost zaměstnání změnit na bez stresové. Pokud mi bude autor článku tvrdit, že všechna zaměstnání jsou stresová, pak to není pravda a každý člověk má ještě možnost podnikat. Tam je každý svým pánem, takže si může stěžovat jen sám na sebe. Pokud jste ve stresu z bank, vězte, že v bance máte své peníze bezpečně uložené a i když banku někdo přepadne, o své peníze kuli tomu nepřijdete. Můžete pohodlně provádět bezhotovostní převody peněz a platit bezhotovostně platební kartou. Samozřejmě vám může být karta zneužita, ale to jsou jen ojedinělé případy ve srovnání s tím, kolik bankovních operací se denně celkově provádí. Myslím, že daleko větší stres budete mít, pokud uložíte peníze doma. Díky sldovanosti na internetu dokáží tajné služby odhalit velké množství teroristických útoků v jejich zárodků . Sledování internetu je sice určité omezení, ale je to velmi účinná zbraň vůči terorizmu. Např. útok ve Francii byl opravdu hrozný masakr, ale na druhou stranu tajné služby zmařily asi 7 útoků. V podstatě od 11 září 2001 je celá západní civilizace ve válce s islámskými extrémisty. No na to, že jsme ve válce si žijeme docela pohodlně, nemyslíte? Coby vám asi řekli naší prarodiče, kteří zažili I. a II. sv. válku ? Povzdechovat nad tím, jak krásně si žili lidé dříve, kdy mohli dýchat čistý vzduch je úplně scestné. Rozhodně nebyli tak vyspělý, jako mi. Asi více věřily v boha nebo různé bohy, ale také měli více nemocí a dožívali se nižšího věku. Každá doba měla své a nemůžeme je srovnávat.

V současné době žijeme v největším blahobytu, máme největší svobodu a díky rozvinuté vědě a technice máme hodně věcí pod kontrolou a nemusíme se spoléhat jen na osud. Pokud vás zajmají určitá témata, doporučuji všem se obracet na seriozní media, jakými jsou např http://www.sysifos.cz, http://www.aldebaran.cz, astro.cz, http://www.tydenvedy.cz, zde odkaz na záznamy z přednášek: http://tydenvedy.msite.cesnet.cz/Medias ... gs/default

a akademie ved http://www.avcr.cz
Uživatelský avatar
suenee
Administrátor
 
Příspěvky: 299
Registrován: 28.06.2013, 18:54:45

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod suenee » 06.12.2015, 23:42:40

Co se týče samotného obsahu, pak s ním jednoduše nesouhasím. Důvody v kostce:
1. účinnost léků a očkování je sporná. Podobně jako existují vědecky relavantní studie, které jejich účinnost podporují, existují vědecky relevantní studie, které ukazují pravý opak.
2. znečištění řešit tím, že budeme dlouze diskutovat o tom, že nebudeme znečišťovat, není řešením. Naučili jsme se spotřebovávat, ale nechcme si vzít odpovědnost za následky tohoto rozhodnutí.
3. průmyslové čištění vody - opět záměny příčiny a následku.
4. tvrzení, že chlor v malém množství je neškodný je z mého pohledu jen zbožné přání, protože se nikdo nezabýval dlouhodobým zkoumáním dopadu na lidský organismus. Je to jako ten vtip ve filmu: Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množsví. ;)
5. Sisyfos neberu jako relevantní zdroj informací. (Nebaziruji na gramatice, ale zaujalo mne, že i Sisyfos má v gramatice svého názvu zmatek. Primární doménu mají http://www.sysifos.cz, ale říkají si Sisyfos. )
6. Bludný balvan za odstění elektrosmogu je pokud vím docela hezkým příkladem, kdy členového tohoto skeptického klubu šlápli naprosto vedle a to na plné čáře.
7. Jestli jsou Chemtrails nesmysl nebo ne o tom jsou tu články webu. Opět nezávislé chemciké studie z celého světa ukazují, že (parafrázuji titul jednoho dokumentu): Něco na nás sprejují. Navíc zástupci různých vlád po světě (tuším že Kanada, Německo a další) připustili, že Chemtrails jsou skutečný fenomén. V jednom videu je možné vidět prezentaci geoinženýrů, kteří jsou podporováni vládou USA. Mluví o provedených testech, které (ne)byly úplně úspěšné. Navíc ovlivňování počasí není žádná fikce. Bylo to tu již dříve ještě před tím, než-li slovo "chemtrails" získalo na popularitě.
8. Dopady na lidský organismus vlivem konzumace chemciky nebo hůře geneticky modifikovaných potravin nejsou objektivně zkoumány a tedy známy: a) je to nevýhodné b) tento jev v dané míře je tu relativně ktáce. Nicméně z logiky věci je dle mého názoru zjevné, že pokud si budu moci vybrat mezi něčím co vyrostlo v "přirozených podmínkách" a tím, co bylo vyhnáno prokazatelně chemikáliemi... tak nevím, jak pisatel, ale já volím to první.
9. Opět nedorozumění. MarHor se obrací směrem k lidstvu a civilizacím v době někdy před 10000 lety. V kolik bohů věřili nevíme. Zda trpěli nějakými nemocemi? Je to možné, nicméně alespoň v Egyptě (podle kemetologie) meli propracovaný systém "zdravotnictví". V obodí tzv. Zlatého věku šlo nejspíše o velmi intelektuálně vyspělou civilizaci. Co po nich zbylo objevujeme dodnes. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Ostatně i tom je celý blog http://www.suenee.cz
10. Blahobyt je dost relativní pojem. Já bych se ptal spíše na to, zda jsou lidé v naší společnosti upřímně šťastní a spokojení? Mám důvod se domnívat, že odpověď by získala statisticky významné "NE".
Uživatelský avatar
suenee
Administrátor
 
Příspěvky: 299
Registrován: 28.06.2013, 18:54:45

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod Standa » 07.12.2015, 17:29:57

Několik drobných poznámek:

- co se týče odstraňování elektrosmogu: to samozřejmě lze dělat a je to asi i užitečné. Ovšem řada výrobků, které to údajně dělají, zjevně nemůže mít na ten elektrosmog žádný vliv. Proti elektrosmogu spolehlivě ochrání pouze Faradayova klec (pokud se do ní ovšem nezavřete s mobilem, který v zoufalé snaze o spojení se sítí značně zvýší zvůj výkon a tak situaci naopak zkoršíte).

- Co se týče chloru: každý z nás ho má v těle kolem 100g. Denně jej přijmeme několik gramů v potravě a zase vyloučíme v moči. Bez něj bychom měli značné problémy (například špatná funkce nervů, žaludek by netrávil potravu). Takže v malém množství zjevně prospívá.

- další témata jsou asi na samostatná diskusní vlákna
Uživatelský avatar
Standa
 
Příspěvky: 2205
Registrován: 08.08.2015, 14:53:19

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod MartinHorus » 08.12.2015, 18:05:01

Současná civilizace se vyvíjí jen díky válkám které mezi sebou pozemšťané vedou. Pokaždé když je na Zemi globální konflikt, poposkočí technologie kupředu. Ovšem tahle militaristická linie má za následek naprostý kolaps, kterého si většina není vědoma.

Standa psal, že chlor prospívá vašemu organismu, no to snad ani nebudu komentovat, to si bez diskuze zaslouží kandidaturu na největší bludný kámen v celé Galaxii.
" Vědomosti jsou Měnou ve Vesmíru "
Uživatelský avatar
MartinHorus
 
Příspěvky: 1809
Registrován: 22.09.2015, 21:45:39

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod Standa » 08.12.2015, 21:54:29

MartinHorus » 08.12.2015, 18:05:01 píše:Současná civilizace se vyvíjí jen díky válkám které mezi sebou pozemšťané vedou.


To není pravda. Jen války ani zdaleka nejsou jedinou motivací. Důležitá je i prostá touha po poznání ale také lidská lenost, touha po bohatství po uznání a další spousty důvodů.

MartinHorus » 08.12.2015, 18:05:01 píše:Standa psal, že chlor prospívá vašemu organismu, no to snad ani nebudu komentovat, to si bez diskuze zaslouží kandidaturu na největší bludný kámen v celé Galaxii.


Zkuste po nějakou dobu důsledně odmítat v potravě veškerý chlor a vše, co jej obsahuje.
Pokus raději nedělejte déle než několik dnů - nedostatek chlorových aniontů by mohl být fatální.

Možná Vám pak dojde, proč si lidé po generace vyprávějí příběh o tom, že bílý prášek, jehož hmotnost je tvořena ze 60% chlorem, má větší cenu než drahé kovy.
Uživatelský avatar
Standa
 
Příspěvky: 2205
Registrován: 08.08.2015, 14:53:19

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod MartinHorus » 10.12.2015, 20:09:23

Snažíš se to otočit dle tvé tradice, ale proti soli v rozumném množství nic nemám, právě naopak.
Psal jsem o chlóru..Přidá-li se do vody chlor, reaguje s ní za vzniku rovnovážné směsi chloru, kyseliny chlorné a kyseliny chlorovodíkové.
" Vědomosti jsou Měnou ve Vesmíru "
Uživatelský avatar
MartinHorus
 
Příspěvky: 1809
Registrován: 22.09.2015, 21:45:39

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod Standa » 10.12.2015, 20:59:31

MartinHorus píše:Snažíš se to otočit dle tvé tradice, ale proti soli v rozumném množství nic nemám, právě naopak.

Takže proti chloru, který tvoří 60% z váhy chloridu sodného, v rozumném množství najednou nic nemáte?

MartinHorus píše:Psal jsem o chlóru..Přidá-li se do vody chlor, reaguje s ní za vzniku rovnovážné směsi chloru, kyseliny chlorné a kyseliny chlorovodíkové.

Já psal také o choru. I o té kyselině chhlorovodíkové. Cca půl gramu až gram chlorovodíku má každý z nás v žaludku.
Uživatelský avatar
Standa
 
Příspěvky: 2205
Registrován: 08.08.2015, 14:53:19

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod cervik1980 » 11.12.2015, 09:09:29

Stando , tvrdenie, že molekulárny chlór je telu prospešný a potrebný je úplne zcestné. Obdobné tvrdenie by bolo aj to, že ortuť je neškodná, pretože v zubnom amalgáme neškodí.Molekulárny chlór leptá sliznice a tkanivá a je vysoko toxický.
Uživatelský avatar
cervik1980
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08.08.2015, 14:40:29

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod Standa » 11.12.2015, 10:35:55

Stando , tvrdenie, že molekulárny chlór je telu prospešný a potrebný je úplne zcestné.

Jenže Martin nepsal o molekulárním chloru, nýbrž o chloru obecně.
Navíc to doprovodil přirovnáním k alkoholu - který se také obvykle konzumuje nikoliv čistý, ale s vodou.
Chlor se ve vodě, která není kyselá, okamžitě mění na chlorovodík a chloran. Oboje jsou látky, které si vyrábí i náš organismus (chlorovodík v žaludku, chloran v některých bílých krvinkách).

Obdobné tvrdenie by bolo aj to, že ortuť je neškodná, pretože v zubnom amalgáme neškodí.Molekulárny chlór leptá sliznice a tkanivá a je vysoko toxický.

To je špatná analogie, protože:
- Rtuť v amalgamu je chemicky vázána. Chlor je v organismu chemicky aktivní.
- Rtuť v amalgamu zůstává na jediném místě. Chlor v organizmu koluje.
- Bez rtuti a jejích sloučenin se náš organismus docela dobře obejde. Bez chloru a jeho sloučenin ne.

Obecně je podle mne při posouzení (ne)bezpečnosti chloru brát v úvahu víc faktorů.
Klidně můžeme na tohle téma založit zvláštní vlákno.
Může se týkat jen chloru a jeho sloučenin, a nebo obecněji tomu, jak posuzovat bezpečnost a nebezpečnost nebo prospěšnost a škodlivost látek.
Uživatelský avatar
Standa
 
Příspěvky: 2205
Registrován: 08.08.2015, 14:53:19

Re: Zamyšlení nad současným životem na Zemi

Příspěvekod cervik1980 » 11.12.2015, 10:57:58

Cloridový anión nieje až tak chemicky aktívny, zlúčeniny chlóru sú naopak velmi stabilne, výnimkou sú kyslíkaté kyseliny, pretože tam chlór vystupuje ako katión, preto sú veľmi reaktívne a nestabilné. Napríklad rozložiť molekulu chloridu sodného za bežných podmienok prakticky nieje možne, chlór je tam viazaný veľmi stabilnou iónovou väzbou a v tele NaCl funguje ako elektrolyt ale neštiepi sa, takže o chemicky aktívnom chlóre sú to zavádzajúce informácie. Chemicky aktívna je HCl ale nie samotný chlór, v HCl je atóm vodíka nahradzovaný okamžite iným prvkom , napríklad vápnikom alebo horčíkom a vznikajú tak prospešné a vstrebatelné molekuly. Volný chlór , narozdiel od jeho zlúčenín je v tele nežiadúci.
Uživatelský avatar
cervik1980
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08.08.2015, 14:40:29

Další

Zpět na Otevřený Vesmír

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron