Záhadná Sluneční Soustava

Diskusní prostor od všech a pro všechny.

Re: Záhadná Sluneční Soustava

Příspěvekod fero » 07.05.2020, 19:27:34

Nikde na tej fotke nevidím žiadne rozvaliny mesta. Ale fantázii sa medze nekladú. Ľudia vedia aj z kávovej usadeniny vyčítať hocičo. Ako sa u nás hovorí "Čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo".

Na prípadnú zmenu názoru by som potreboval bližší popis tých údajných rozvalín, mierku mapy, dôkaz o tom, že tie "rieky" netečú aj do kopca atď.
fero

Příspěvekod MartinHorus » 09.05.2020, 09:28:21

Stálo by za zmínku proč do důsledku věřit tomu co vám mozek předkládá, stejně tak jako věřit bezmezně NASA že foto není upraveno.
Ono za oponou se hodně diskutuje o již zmíněném videu UFO které jakoby k posouzení předložil Pentagon ( záznam je dosti rozostřen )
Stačí jen trochu zvednout oponu a fota z Europy mohou skýtat mnoho nečekaného.
Přílohy
158900832864283029.jpg
" Vědomosti jsou Měnou ve Vesmíru "
MartinHorus

Příspěvekod Standa » 09.05.2020, 09:48:06

MartinHorus píše:Stálo by za zmínku proč do důsledku věřit tomu co vám mozek předkládá, stejně tak jako věřit bezmezně NASA že foto není upraveno.

Třeba proto, že tomu, kdo důsledně odmítá jakoukoliv skepsi, zbývá už jen její protipól - pevná víra.
Osobně považuji za lepší přístup skepsi - tedy nevíru v dokonalost úvah cizích i svých, ale i nevru v bezchybnost a nezmanipulovanost číchkoliv informací.
Standa

Příspěvekod fero » 09.05.2020, 10:43:35

Martine, a kde má to tvrdenie nejaký logický vzorec? Prečo má človek vidieť niečo, čo nevidí?

Aj preto som sa snažil rozvinúť v inej diskusii tému aplikovateľnej vedy, pretože práve tá človeka chráni pred pádom do priepasti ilúzie. Dokým človek nemusí tvoriť reálne veci, tak môže fantazírovať. Až pri ich tvorbe príde na to, že všetko sa skladá z detailov, drobných problémov, ktoré musí vyriešiť. Na nete sa človek podozvedá množstvo "zaručene pravdivých" teórii aj od ľudí, ktorí si sami nevedia ani rezeň vysmažiť. Ale za to s úplnou istotou vedia, čo tu bolo pred 5 či 10 a viac tisíc rokmi alebo, že niekde pánu bohu za chrbtom je to alebo tamto.

Ľuďom treba dať skutočnú robotu a prestanú fantazírovať. To, čo píšem, nie je o urážkach, ale o snahe vrátiť ľudí späť do reality, aby z nich bol opäť úžitok.
fero

Příspěvekod MartinHorus » 09.05.2020, 10:57:54

Stando ( dodatečně i Fero ), být skeptikem s vírou v Pravdu není trestné, ba právě naopak.
Když je však skeptik hlásnou troubou systému tj. hlavního proudu je to logicky k zamyšlení, nicméně jest každého svědomí svobodné vůle tzn. konej jak myslíš...
Garantuji ti, že kdyby většina osazenstva této Planety táhla za jeden provaz, opona by byla již dávno vytažena, což platí sam. i v opačném gardu..jelikož zde panuje nesourodý mišmaš, je situace odrazem marastu.
Mnohdy se zmiňuji o karanténě která je uvalena na naší Zemi, tak jak o tom mluví ti, kteří nám pomáhají a stráží tupce aby zas nezničit další Planetu.
Myslíš že tím je míněna Planeta či osoba, nikoliv příteli...nikdy nebudeš konat jak myslíš.
Až zahrabeš jednou myšlenku a uvědomíš si pravou podstatu, budeš mile či nemile překvapen, otázkou však zůstává jak to ustojíš.
Nechme Vesmír ať dojde ke skutku pro který jsme všichni zde.
Nicméně bylo mi ctí s vámi diskutovat byť v našem případě mnohdy na negativní nótě " ať jste kdo jste "
MartinHorus

Příspěvekod Standa » 09.05.2020, 11:45:46

MartinHorus píše:Stando ( dodatečně i Fero ), být skeptikem s vírou v Pravdu není trestné, ba právě naopak.

Obrázek
Tak jistě. Víra v Pravdu trestná není, a před několika desetiletími bylo naopak trestné v ní veřejně nevěřit.
Osobně jsem byl (neveřejným) skeptikem už tenkrát a Pravdě nevěřil.
Standa

Příspěvekod MartinHorus » 10.05.2020, 14:20:52

Ale no tak, lidé mohli emigrovat, každý si může naložit se svou existencí dle libosti.
Taky jsem mohl emigrovat, rodiče to však v 69 roce jaksi nedotáhli, upřimně řečeno jsem však rád, že jsem mohl k revoluci přispět svou měrou.
V jednom se však shodneme, za dob komunismu bylo opravdu složité věřit, nicméně pokud jsi četl např. S. Lema či J. Zajdela dalo se přežít.
MartinHorus

Příspěvekod OKO » 12.05.2020, 00:25:32

MartinHorus píše:Zkuste někdo či všichni bez nápovědy ohodnotit tuto fotku ( tj. lokalita, charakter ) až poté se podívejte kdo je autorem a odkud foto pochází..nepodvádět :-)
Moje dcera mne překvapila, tak se pochlubte pánové.

Já jsem optimista a tak tipuji kolonie bakterií v ledu Europy. Tuhle jsem na toto téma viděl zajímavý dokument a spektrální analýza těch rudých skvrn v prasklinách ledu na Europě údajně docela odpovídá signatuře polyextremofilní bakterii známé ze Země (extremophile D. radiodurans).
OKO
OKO

Příspěvekod fero » 22.05.2020, 20:39:19

Vie sa k tomuto niekto vyjadriť?

http://www.ustream.tv/recorded/126700424

cca 45. minúta
fero

Příspěvekod MartinHorus » 23.05.2020, 08:09:02

Zkoušejí lidskou pozornost.